iOS 17.4 آیفون شما را برای همیشه متحول می کند!

تینا مزدکی: با رونمایی از آپدیت جدید سیستم عامل آیفون یعنی iOS 17.4، این شرکت با پیروی از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا اعلام کرد که به افراد اجازه بارگذاری برنامه در در این سیستم را می دهد؛ این تغییر در iOS 17.4 مورد استقبال کاربران آیفون در اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت چراکه این اقدام باعث می شود که کاربران iOS همان انعطاف پذیری کاربران را در استفاده از اندروید گوگل داشته باشند. اما اپل هشدار داده است که بارگذاری جانبی و تغییرات مرتبط با آن که باید در iOS و اکوسیستم آن ایجاد شود، کاربران آیفون را در معرض خطرات امنیتی بزرگ قرار میدهد.

بسیاری از کارشناسان موافق با این نظر اپل هستند در واقع زیبایی iOS از منظر امنیت و حریم خصوصی، رویکرد اکوسیستم بسته است که با بازار آزاد اندروید در تضاد است. از آنجایی که اپل مالک سخت افزار و نرم افزار iOS است، سازنده آیفون کنترل بسیار بهتری بر امنیت دارد. با این حال با انتشار iOS 17.4، این وضعیت برای کاربران مستقر در اتحادیه اروپا تغییر خواهد کرد، اما اپل می گوید تمام تلاش خود را می کند تا کاربران را تا حد امکان ایمن نگه دارد.

iOS 17.4 آیفون شما را برای همیشه متحول می کند!

چه چیزی در iOS 17.4 تغییر می کند؟

هدف قانون بازارهای دیجیتال تقویت رقابت با جلوگیری از تسلط غول های فناوری مانند اپل به عنوان دروازه بان بر بازار است. از iOS 17.4 به بعد، اپل گزینه های جدیدی را برای توزیع برنامه های iOS از بازارهای برنامه های جایگزین اضافه می کند، از جمله API ها و ابزارهای جدیدی که توسعه دهندگان را قادر می سازد برنامه های iOS خود را برای دانلود از بازارهای برنامه های جایگزین ارایه کنند.

همچنین چارچوب و APIهای جدیدی را برای ایجاد بازارهای برنامه جایگزین اضافه می کند که به توسعه دهندگان بازار اجازه می دهد برنامه ها را نصب کنند و به روزرسانی ها را از طرف دیگر توسعه دهندگان از برنامه بازار اختصاصی خود مدیریت کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند از موتورهای مرورگر غیر از WebKit برای برنامه های مرورگر و برنامه هایی با تجربه جستوجو درون برنامه ای استفاده کنند.

منبع: forbes

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "iOS 17.4 آیفون شما را برای همیشه متحول می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "iOS 17.4 آیفون شما را برای همیشه متحول می کند!"، کلیک کنید.