آمار سرقت در البرز به روایت رییس کل دادگستری

آمار سرقت در البرز به روایت رییس کل دادگستری

آفتاب نیوز :

“حسین فاضلی هریکندی ” روز شنبه در هفتمین نشست قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص استان البرز اظهارکرد: بر این اساس در مقایسه 10 ماهه امسال با مدت مشابه سال قبل، شاهد هستیم که آمار وقوع سرقت به عنف در استان 30 درصد کاهش داشته و به ترتیب در حوزه های قضایی فردیس، کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ آمار 42، 28، 24 و 13 درصدی کاهش سرقت ثبت شده است.

به گزارش دادگستری البرز، وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و اعمال سیاست های مصوب قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم، در حوزه سرقت شاهد کاهش 17 درصدی وقوع هستیم که در سرقت های عادی کاهش 17 درصدی را در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشتیم.

فاضلی هریکندی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استفاده از سلاح گرم در سرقت ها، به اقدامات سخت گیرانه دادگستری کل استان البرز اشاره کرد و با تاکید بر اینکه قاچاق، خرید، حمل، نگهداری و یا استفاده از سلاح گرم، به صورت ویژه در دستگاه قضایی استان مورد رسیدگی قرار می گیرد تصریح کرد: تمام متهمان در پرونده های مرتبط با سلاح گرم، از ابتدا تحت قرار تامین از نوع بازداشت موقت هستند و اتهام آن ها در شعب ویژه تعیین شده در دادسرا، دادگاه های بدوی و تجدیدنظر استان مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی گفت: در راستای اجرای سیاست های کاهش وقوع سرقت از اعطای مرخصی به زندانیان جرایم سرقت در ایام نوروز خودداری شود و محکومان جرایم سرقت از نهاد های ارفاقی بهره مند نشوند.

صدور قرار های تامین کیفری متناسب در جرایم خاص

رییس کل دادگستری البرز با اشاره به آمار صدور قرار های تامین شدید در جرایم خاص در مقایسه با سایر جرایم از بدو تشکیل قرارگاه، یادآورشد: این داده ها نشان می دهد که در جرایم خاص استان البرز، صدور قرار های تامین شدید شامل بازداشت موقت چهار برابر و وثیقه دو برابر بیشتر از میزان صدور این نوع قرار های تامین در سایر جرایم بوده است؛ باید توجه داشت که اگر صدور قرار بازداشت موقت و وثیقه متناسب در این جرایم به نسبت سایر قرار های تامین کیفری بیشتر باشد نشان دهنده این است که سیاست های قرارگاه به درستی در حال اعمال است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار سرقت در البرز به روایت رییس کل دادگستری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار سرقت در البرز به روایت رییس کل دادگستری"، کلیک کنید.