اتحادیه اروپا: حادثه اصفهان رادنبال می کنیم/نشانه ها حاکی از کاهش تنش هاست

اتحادیه اروپا: حادثه اصفهان رادنبال می کنیم نشانه ها حاکی از کاهش تنش هاست

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا با بیان اینکه اتحادیه اروپا گزارش های منتشرشده پیرامون حادثه انفجار در اصفهان را دنبال می کند، گفت: هنوز تاییدیه رسمی درباره حمله ادعایی دریافت نکردیم، اما شاهد نشانه هایی هستیم که حاکی از کاهش تنش هاست.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، «پیتر استانو» سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا، روز جمعه در نشست با خبرنگاران مستقر در بروکسل گفت که اتحادیه اروپا همواره بر لزوم کاهش تنش ها در منطقه تاکید داشته است.

وی ادامه داد: دو روز پیش رهبران اتحادیه اروپا از تمام طرف ها در منطقه خواستند که از تشدید اوضاع اجتناب کنند، آنها خواستار خویشتن داری شدند و این درخواست همچنان پا برجاست.

این مقام اروپایی افزود: ما از همه در منطقه می خواهیم که از تشدید اوضاع پرهیز کنند و حداکثر خویشتن داری را در میان شرایط پرتلاطم منطقه، به خرج دهند

استانو در پاسخ به این سوال که چرا اتحادیه اروپا اقدام نظامی که امروز در ایران رخ داد و رسانه های خارجی آن را به رژیم صهیونیستی نسبت می دهند، محکوم نمی کند، گفت: ما از گزارش ها مطلع هستیم که اتفاقی ممکن است رخ داده باشد، اما هنوز تاییدیه رسمی از طرف کسی دریافت نکرده ایم، بنابراین صدور بیانیه رسمی درباره موضوعی که هنوز کسی مسیولیت آن را نپذیرفته دشوار است.

وی ادامه داد: به هر روی ما گزارش ها را دیده ایم و اوضاع میدانی را زیر نظر داریم. طی نوبت های مختلف هم به صراحت تصریح کرده ایم که از تمام طرف های درگیر انتظار داریم که از خود خویشتن داری نشان داده و اوضاع را تشدید نکنند.

استانو همچنین گفت: ما شاهد نشانه هایی هستیم که حاکی از کاهش تنش هاست.

حوالی ساعت 4 بامداد امروز، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید.

امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش در گفت وگویی درباره صدای انفجار در اصفهان، گفت: انفجار صبح امروز در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه های پدافند ضد هوایی به شی مشکوکی بوده که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه اروپا: حادثه اصفهان رادنبال می کنیم/نشانه ها حاکی از کاهش تنش هاست" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه اروپا: حادثه اصفهان رادنبال می کنیم/نشانه ها حاکی از کاهش تنش هاست"، کلیک کنید.