افزایش 46 درصدی شمار اهداکنندگان خون در خراسان رضوی

افزایش 46 درصدی شمار اهداکنندگان خون در خراسان رضوی

به گزارش ساز ایرانی از خراسان، سعید اصغریان در گفتگویی با بیان اینکه میزان اهدای خون در استان خراسان رضوی در سال 1402 نسبت به سال ما قبل آن رشد 7.5 درصدی داشته است که نسبت به متوسط کشوری که چهار درصد بوده نیز افزایش 2 برابری داشت، اظهارکرد: شمار اهداکنندگان خون، بار اولی در استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: میزان اهدای خون در استان خراسان رضوی نیز در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.2 درصد افزایش داشته که این میزان نسبت به میانگین کشوری نیز سه درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل انتقال خون استان خراسان رضوی گفت: طی سال گذشته شاهد گرایش بیشتر مردم به اهدای خون هستیم که این امر نتیجه تلاش اصحاب رسانه و اقدامات صورت گرفته در انتقال خون استان خراسان رضوی است.

وی افزود: وظیفه و رسالت سازمان انتقال خون، تامین خون سالم و کافی و مورد نیاز بیمارستان ها و بیماران نیازمند خون است و اگر در انجام این رسالت کوتاهی صورت گیرد و خون و فرآورده های خونی به اندازه کافی تامین نشود این امر منجر به تعطیلی اتاق های عمل و در نهایت به خطر افتادن جان بیماران نیازمند خون و فرآورده های خونی می شود.

وی با بیان اینکه یکی از راه هایی که می توان جان انسان ها را نجات داد اهدای خون است، ادامه داد: هر واحد خون اهدایی جان سه بیمار نیازمند خون را نجات می دهد.

اصغریان افزود: با تلاش های صورت گرفته در اداره کل انتقال خون استان خراسان رضوی در بیش از یک سال گذشته، خوشبختانه در تمامی ایام سال وضعیت ذخایر خونی در حد مطلوب و گاها قابل قبول بوده و تقاضای بیمارستانی برای تامین خون مورد نیاز بیماران به نحو احسن انجام شده است.

وی افزود: برپایی پایگاه اهدای خون در حرم مطهر رضوی، افزایش ایام خدمت رسانی به مردم تربت حیدریه در پایگاه اهدای خون این شهرستان از سه روز به 6 روز با تامین پرسنل و نیروی انسانی و لوازم و تجهیزات مورد نیاز، ارتقای زیرساخت ها و افزایش تخت های خون گیری در پایگاه های مشهد، از جمله دستاوردهای انتقال خون خراسان رضوی در سال 1402 به شمار می رود.

اصغریان عنوان کرد: افزایش کیفیت آزمایش های غربالگری خون های اهدایی با افزوده شدن سه دستگاه آزمایشگاهی فوق پیشرفته، استقرار سردخانه سیار به مبلغ 50 میلیارد ریال و افزایش 2 برابری ذخایر پلاسمایی، راه اندازی پویش های «دوشنبه های ورزشی»،«ساز ایرانی مادری» و «نذر خون» به منظور ترویج فرهنگ اهدای خون، آغاز ساخت پروژه ساختمان انتقال خون در مشهد، از دیگر دستاوردهای انتقال خون خراسان رضوی در سال گذشته به شمار می رود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 46 درصدی شمار اهداکنندگان خون در خراسان رضوی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 46 درصدی شمار اهداکنندگان خون در خراسان رضوی"، کلیک کنید.