اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان ها انجام شده است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان ها انجام شده است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در درمان و تشخیص سرطان ها و مهندسی بافت اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که باید آنها را با جدیت دنبال نماییم.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، یونس پناهی در هفدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه که در بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد، گفت: از مهم ترین ارکان مدنظر حوزه پژوهش باید اصلاح نگرش ها در جهت پیشبرد تحقیقات با نگرش پیش بینانه باشد.

وی با بیان تهدیدات امروزه نظام سلامت کشور و ضرورت انجام تحقیقات هدفمند تاکید کرد: باید نیاز های آتی جامعه را از طریق آینده پژوهی و آینده نگاری ترسیم کنیم.

 پناهی بیان کرد: در درمان و تشخیص سرطان ها و مهندسی بافت اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که باید آنها را با جدیت دنبال نماییم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت تولید علم افزود: علم و دستاورد های علمی بایستی بالغ شوند؛ یع علم است که باید در راستای افزایش شتاب تولید علم همگی تلاش کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به جایگاه دسترسی به نتایج پژوهش گفت: از جمله اقدامات ما ترجمان دانش است که با استفاده از آن می توان نتایج به دست آمده از تحقیقات را به زبان ساده و قابل درک ارایه داد.

پناهی با اشاره به جایگاه تولید مقالات در درمان بیماری سرطان افزود: باید تحقیقات با هدف شناخت روش های درمانی جدید که در تشخیص اولیه، ریشه کنی و کم کردن هزینه های بیماری اهمیت دارند، انجام شوند.

وی در حاشیه هفدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه از نمایشگاه دستاورد ها و محصولات در زمینه سرطان پستان بازدید کرد.

گفتنی است هفدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه با محور های پیشگیری و غربالگری، بیولوژی مولکولی و ژنتیک، اپیدمیولوژی، روش ها و درمان های نوین، درمان های بیوالکتریال و ژن درمانی، جراحی های آنکوپلاستی و بازسازی های زیبایی از 9 اسفند آغاز و تا 11 اسفندماه ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان ها انجام شده است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان ها انجام شده است"، کلیک کنید.