بازگشایی پرونده علیه آمریکا در دادگاه توسط خانواده قربانیان ترور

بازگشایی پرونده علیه آمریکا در دادگاه توسط خانواده قربانیان ترور

جمعی از شهروندان ایرانی شکایت خود را از دولت آمریکا و 100 فرد آمریکایی به دلیل حمایت از گروهک تروریستی پژاک ثبت کردند.

به گزارش ساز ایرانی، دادخواست حقوقی از سوی 42 تن از شهروندان غیرنظامی ایرانی که از قربانیان و زیان دیدگان ناشی از اقدامات تروریستی گروهک پژاک بوده اند، علیه دولت آمریکا و بیش از 100 خوانده دیگر آمریکایی که نقش مستقیم در تشکیل، حمایت و تقویت گروه تروریستی پژاک داشته اند در شعبه 55 مجتمع شهید بهشتی تهران (امور بین الملل) ثبت شد.

براساس دادخواست مطروحه، دولت آمریکا با یک سیاست سیستمی در ایجاد و بکارگیری گروه های تروریستی نقشی موثر دارد.

قربانیان اقدامات تروریستی آمریکا و گروهک پژاک مدعی شده اند: دولت آمریکا حمایت های متعددی اعم از مالی، اطلاعاتی و لجستیکی از گروهک تروریستی پژاک داشته است.

در دادخواست مذکور، خواندگان آن به دو بخش تقسیم می شوند؛ بخش اول خواندگان آمریکایی که به هر نحوی به عنوان حامی گروهک پژاک از بدو تاسیس تا کنون به حساب می آیند و بخش دوم، خواندگان ایرانی که از سرکردگان و مقامات گروهک پژاک می باشند.

با توجه به صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی استان تهران جهت رسیدگی به دعاوی حقوقی علیه دولت آمریکا و مقامات آن به استناد قوانین و مقررات بین المللی و داخلی، شعبه 55 مجتمع شهید بهشتی که به طور تخصصی به دعاوی مرتبط با امور بین المللی رسیدگی می کند، مسیول رسیدگی به دادخواست جنایات گروهک تروریستی پژاک در پرتو حمایت های دولت ایالات متحده امریکا تعیین شده است.

خواهان های این دادخواست بخشی از قربانیان اقدامات تروریستی هستند که توسط گروهک تروریستی پژاک شهید یا مجروح شده اند. بر این اساس این افراد شامل دو گروه از شاکیان هستند: گروه اول والدینی هستند که فرزندان آنها مورد ربایش و گروگان گیری گروه قرار گرفته اند، گروه دوم نیز شامل فرزندان یا همسران آنها هستند که توسط گروهک ناپدید شده اند.

در این دادخواست والدینی نیز طرح دعوا نموده اند که گروه تروریستی پژاک کودکان زیر 15 سال آنها را فریب داده اند و با بکارگیری کودکان در اقدامات آموزش های نظامی و اقدامات تروریستی مخاطرات جدی علیه آنها فراهم یا فرزندان آنها را در معرض نابودی قرار داده است.

قابل ذکر است که خواهان های دادخواست مذکور، علاوه بر مطالبه خسارات مادی و معنوی، خسارات تنبیهی و سایر خسارات دادرسی را نیز به عنوان بخش دیگری از خواسته خود مطالبه نموده اند.

گروهک تروریستی پژاک، یکی از گروه های تروریستی در غرب کشور است که با حمایت مستقیم آمریکا و کشورهای اروپایی ایجاد شده است. این گروه علاوه بر ناامنی در غرب کشور که مانع جدی برای توسعه زیرساخت های اقتصادی آن منطقه بوده است، تاکنون بیش از 600 نفر از شهروندان عمدتا غیرنظامی کرد و بیگناه را به شهادت رسانده و قصد انجام اقدامات تروریستی دیگری نیز علیه زیرساخت های حیاتی غرب کشور داشته که خنثی شده است.

سران این گروهک تروریستی علیرغم تحت تعقیب بودن توسط پلیس بین الملل، با سفارش و امر دولت آمریکا آزادانه در کشورهای اروپایی از جمله کشور سوید؛ اقامت و تردد داشته و اقدامات تروریستی علیه مردم ایران را طراحی می نمایند.

بر اساس جدیدترین اظهارات یکی از سرکردگان این گروهک با نام مستعار زیلان وژین که در اقدامی عجیب با رسانه بی بی سی فارسی انجام گرفته است نامبرده اذعان می دارد که اعضای این گروه تروریستی آزادانه در اروپا و آمریکا تردد و فعالیت می کنند.

انتهای  پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازگشایی پرونده علیه آمریکا در دادگاه توسط خانواده قربانیان ترور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازگشایی پرونده علیه آمریکا در دادگاه توسط خانواده قربانیان ترور"، کلیک کنید.