بایر لورکوزن – آتالانتا / سه گانه یا تاریخ سازی؟

بایر لورکوزن - آتالانتا / سه گانه یا تاریخ سازی؟

بایر لورکوزن برای کسب سه گانه و آتالانتا برای تاریخ سازی به قهرمانی در لیگ اروپا چشم دوخته اند.

به گزارش ساز ایرانی، آتالانتا که برای اولین بار فینالیست یک رقابت اروپایی شده است، در فینال لیگ اروپا به مصاف لورکوزن می رود.

لورکوزن به دنبال سه گانه است

پس از اینکه لورکوزن در فصل 2002-2001 نایب قهرمان بوندسلیگا، جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا شد، احساس می شد که این تیم نفرین شده است. آنها پنج بار نایب قهرمان بوندسلیگا شده بودند و زیر نظر ژابی آلونسو برای نخستین بار عنوان قهرمانی بوندسلیگا را کسب کردند و اکنون می توانند فصل شگفت انگیزشان را به فصلی رویایی تبدیل کنند.

لورکوزن قهرمان جام یوفا در سال 1988 به دنبال کسب دومین جام قاره ای خود در دوبلین است. لورکوزن سه روز پس از لیگ اروپا، در فینال جام حذفی آلمان به مصاف کایزرسلاترن خواهد رفت و در صورت برتری در هر دو دیدار یک سه گانه منحصربه فرد را کسب خواهد کرد.

لورکوزن پس از 51 بازی بدون شکست، به دنبال رسیدن به یک جام اروپایی مهم است. این تیم بوندسلیگا را با کسب 90 امتیاز به پایان برد و جام قهرمانی را به دست آورد. لورکوزن در این فصل 135 گل در تمام رقابت ها به ثمر رسانده و تنها 39 گل دریافت کرده است. تیم آلمانی به دنبال کسب دومین جام اروپایی اش پس از جام یوفا در سال 1988 است.

آتالانتا

اگرچه آتالانتا هفته گذشته در فینال کوپاایتالیا به یوونتوس باخت ولی در یک ماه گذشته در شرایط خوبی بوده است و شاگردان جان پیرو گاسپرینی با کسب پیروزی دو بر صفر مقابل لچه صعودشان را به لیگ قهرمانان اروپا قطعی کردند. جان لوکا اسکاماکا، ملی پوش ایتالیایی که در 10 بازی خود در لیگ اروپا در این فصل شش گل به ثمر رسانده امید اول تیم ایتالیایی در این دیدار است.

جان لوکا اسکاماکا (مهاجم گلزن این فصل آتالانتا) فصل گذشته به همراه وستهم به فینال لیگ کنفرانس اروپا رسید؛ جایی که «چکش ها» (لقب وستهم) فیورنتینا را در فینال لیگ کنفرانس اروپا در پراگ شکست دادند. اما این مهاجم نتوانست خیلی برای تیمش سابقش مفید باشد و در 16 بازی لیگ برتری تنها سه گل به ثمر رساند. این بار به نظر می رسد که این جوان 25ساله مصمم است تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرد. اسکاماکا با دبل برابر لیورپول درخشش زیادی داشت و عامل اصلی صعود تیم ایتالیایی به فینال لیگ اروپا بود.

باشگاه شهر برگامو می تواند اولین تیم سری آ شود که قهرمان لیگ اروپا می شود. هنوز هیچ تیم ایتالیایی به قهرمانی در لیگ اروپا نرسیده و آتالانتا بعد از حذف تیم های قدری چون مارسی و لیورپول چشم به این جام دوخته است.

از زمانی که جان پیرو گاسپرینی هشت سال پیش به لمباردی آمد، آتالانتا به تیمی قابل احترام در ایتالیا و اروپا تبدیل شده است. با این حال سرمربی 66 ساله هنوز نتوانسته است جام قهرمانی را با این تیم بالای سر ببرد. تیم او هفته قبل برای دومین بار در چهار سال گذشته فینال کوپاایتالیا را باخت تا در حسرت قهرمانی بماند.

فینال لیگ اروپا 2024

بایر لورکوزن – آتالانتا

ورزشگاه: دوبلین (ایرلند)

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایر لورکوزن – آتالانتا / سه گانه یا تاریخ سازی؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایر لورکوزن – آتالانتا / سه گانه یا تاریخ سازی؟"، کلیک کنید.