تیم ملی فوتبال ایران، در صورتی قهرمانی در آسیا چقدر پاداش می گیرد

آفتاب نیوز :

جام ملت های آسیای 2023 کم کم به روزهای پایانی و حساسش نزدیک می شود. چهره دو فینالیست این دوره از رقابت ها روزهای سه شنبه و چهارشنبه مشخص خواهد شد تا در نهایت روز شنبه با برگزاری دیدار نهایی در ورزشگاه لوسیل، قهرمان این دوره از رقابت ها مشخص شود.

مطابق دوره های قبل در این دوره نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا جوایز و پاداشی را برای تیم های برتر مشخص کرده است. بر این اساس مجموع جوایز این تورنمنت 14 میلیون و 800 هزار دلار آمریکاست که بین تیم ها توزیع می شود.

تمام 24 تیم حاضر در این رقابت ها 200 هزار دلار در ابتدا دریافت کردند تا برای حضور در این رقابت ها آماده شوند و تیم ملی ایران نیز یکی از این تیم ها بود که توانست به عنوان سرگروه از گروه C صعود کند و در ادامه با برتری برابر سوریه (در ضربات پنالتی) و ژاپن به جمع چهار تیم پایانی برسد.

تیم هایی که در دیدار نیمه نهایی شکست بخورند و نتوانند به فینال برسند، مبلغ یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این اتفاقی بود که چهار سال قبل برای ایران در سال 2019 رخ داد و با توجه به اینکه دیدار رده بندی نیز وجود ندارد، تیم ملی ایران با شکست در آن دیدار به خانه برگشت.

مهم ترین جوایز و پاداش این دوره به دو تیم راه یافته به دیدار نهایی تعلق دارد. بر این اساس قهرمان جام ملت های آسیای 2023 مبلغ پنج میلیون دلار و نایب قهرمان سه میلیون دلار را به دست خواهند آورد.

از بین چهار تیم حاضر در نیمه نهایی این دوره از رقابت ها، دو تیم ملی ایران و قطر در دوره قبل نیز توانستند به جمع چهار تیم برتر راه یابند و دو تیم ملی اردن و کره جنوبی دو تیمی بودند که توانستند در این دوره به جمع چهار تیم پایانی برسند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیم ملی فوتبال ایران، در صورتی قهرمانی در آسیا چقدر پاداش می گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیم ملی فوتبال ایران، در صورتی قهرمانی در آسیا چقدر پاداش می گیرد"، کلیک کنید.