خواص بی نظیر این میوه برای سلامتی

خواص بی نظیر این میوه برای سلامتی

آفتاب نیوز :

از بین مرکبات فصل پاییز و زمستان، می توان به نارنگی اشاره کرد. یک عدد نارنگی کوچک که حدود 76 گرم وزن دارد، 40 کیلوکالری انرژی دارد. همچنین، یک نارنگی کوچک 0.6 گرم پروتیین، 10.1 گرم کربوهیدرات، 0.2 گرم چربی، 1.3 گرم فیبر، 8 گرم قند و 26.7 میلی گرم ویتامین C به بدن می رساند.

کهر در گزارشی نوشت: نارنگی به عنوان یکی از بهترین منابع غذایی برای دریافت همزمان ویتامین C، تیامین و فولات شناخته می شود.

هر عدد نارنگی کوچک می تواند حدود 27 میلی گرم ویتامین C به بدن برساند. این مقدار از ویتامین C نزدیک به 34 درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین می کند.

ویتامین C می تواند از طریق افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب در بدن، سطح استرس اکسیداتیو را کمتر کند و باعث پیشگیری از آسیب های سلولی ناشی از حضور رادیکال های آزاد در بدن شود.

از طرف دیگر، یک نارنگی کوچک می تواند 10 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین A را هم تامین کند و مقدار قابل قبولی از ویتامین B6 را هم به بدن برساند.

ویتامین A موجود در نارنگی جزو ویتامین های محلول در چربی است که می تواند به حفظ سلامت بینایی و پیشگیری از بیماری های چشمی ناشی از افزایش سن کمک کند.

مصرف روزانه نارنگی در روزهای سرد پاییزی می تواند علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، به تنظیم فشار خون، حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی و اکسیژن رسانی بهتر به عضلات بدن کمک کند.

علاوه بر اینها، نارنگی حاوی مواد معدنی ارزشمندی همچون پتاسیم، کلسیم، منیزیم و آهن است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خواص بی نظیر این میوه برای سلامتی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خواص بی نظیر این میوه برای سلامتی"، کلیک کنید.