درخواست سوریه برای محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی

درخواست سوریه برای محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه سوریه از کشورهای جهان خواست برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بپا خیزند.

به گزارش ساز ایرانی، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: باید ارتش رژیم صهیونیستی را یک ارتش جنایتکار خواند و کابینه و رهبران این رژیم را براساس قوانین بین‌المللی به دلیل جنایت‌هایشان علیه فلسطینی‌ها و بشریت محاکمه کرد.

طبق گزارش المیادین، در این بیانیه آمده است: اظهارات رژیم اشغالگر و هم‌پیمانانش درباره گسترش جنگ انعکاس همان چیزی است که سوریه از سال ۱۹۴۸ تاکنون نسبت به آن هشدار داده است. اکنون باید کشورهای جهان برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها و ملزم کردن این رژیم به احترام به قوانین بین‌المللی بپا خیزند.

در این بیانیه تاکید شده است: ناتوانی بین‌المللی از اعمال قانون و احترام به حقوق ملت فلسطین، رهبران رژیم اشغالگر را به ادامه نسل‌کشی ترغیب می‌کند. جامعه بین‌المللی جنایت‌های اسرائیل و رهبران آن را که نسل‌کشی را شعار و هدف خود قرار داده‌اند، محکوم نمی‌کند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر جنگی ویرانگر را علیه مردم غزه به راه انداخته که ده‌ها هزار شهید و مجروح بر جای گذاشت. از زمان آغاز جنگ اشغالگران علیه غزه در ۷ اکتبر، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «نابودی حماس» را به‌عنوان یکی از اهداف جنگ تعیین کرده است، اما بسیاری از تحلیلگران و ناظران نظامی این رژیم در امکان دستیابی به این امر تردید دارند.

رژیم صهیونیستی با وجود ۲ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای توقف فوری جنگ و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری برای پایان دادن به تهاجم به شهر رفح و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از وقوع «نسل‌کشی» و بهبود وضعیت بد انسانی در نوار غزه، به جنگ مرگبار خود ادامه می‌دهد.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست سوریه برای محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست سوریه برای محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.