دلیل قطعی تلویزیون

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را می توان در قطعات تلویزیون و یا برخی از مشکلات نرم افزاری آن جستجو کرد. قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون در تلویزیون های سامسونگ ، سونی ، ال جی ، پاناسونیک و دیگر برندها ممکن است اتفاقل بیفتند. دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون هر چه که باشد در نهایت قابل رفع است ، بدین منظور می توانید جهت دریافت مشاوره و خدمات تخصصی با نمایندگی  تعمیر تلویزیون سونی تماس حاصل فرمایید. در ادامه این مطلب به بیان روش های شناسایی علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون خواهیم پرداخت.

دلیل قطعی تلویزیون

تعمیر فوری مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون در زودکمک

برای یافتن سریع و دقیق علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون خود بهترین راه ثبت نام در سایت www.affordabletvservice.comو دریافت مشاوره آنلاین از کارشناسان متخصص می باشد ، کارشناسان این مجموعه با داشتن تخصص و تجربه در زمینه می توانند در سریعترین زمان ممکن مشکل دستگاه تلویزیون شما را پیدا کرده و در صورت تمایل شما برای رفع آن اقدام کنند.

مشکلات پنل تلویزیون

ضعیف شدن و یا قطع اتصالات آن در مواردی می تواند علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد. اگرچه این موضوع ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد اما عواملی مانند کار کردن بیش از حد دستگاه، ضربه خوردن و آب زدگی پنل می توانند باعث ایجاد اختلال در عملکرد شوند. این اختلال در مواردی خود را به صورت قطع وصل شدن تصویر تلویزیون نمایان می کند.

خرابی برد پاور تلویزیون

در موارد دیگری ممکن است علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد . این قطعه با توزیع جریان الکتریسیته بین قطعات مختلف تلویزیون ، انرژی مورد نیاز برای فعالیت این قطعات را تامین می کند. در صورت خرابی و یا ضعیف شدن برد پاور ، یکی از قسمت هایی که معمولا تحت تاثیر قرار می گیرد، مربوط به تصویر تلویزیون می باشد. در صورت خرابی برد پاور معمولاً یا تصویر به طور کلی قطع شده و یا اینکه به شدت تیره می شود.

خرابی مین برد و مشکلات تصویر تلویزیون

مین برد یکی از قطعاتی است که با تصویر تلویزیون و قطعاتی که نمایش تصویر را بر عهده دارند ارتباطی مستقیم دارد. اختلال در این قطعه، تاثیر نا مطلوبی بر تصویر دارد و ممکن است علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد . در وضعیتی که عملکرد دچار اختلال شده باشد ممکن است تلویزیون به صورت خودکار خاموش و روشن شود.

خرابی بک لایت دلیل قطع شدن تصویر

معمولا رایج ترین علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون است. در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، هنگامی که یک یا چند لامپ در قسمت بک لایت دچار مشکل و خرابی شود و از کار بیفتد به تدریج تعداد لامپ های معیوب بیشتر می شود و با سوختن کامل سری لامپ، تصویر تلویزیون کاملاً قطع خواهد شد . این موضوع در تلویزیون هایی که دو سری لامپ دارند کمی متفاوت تر است. هنگام از کار افتادن یک سری از لامپ ها ، وقتی تلویزیون روشن می شود، سری معیوب برای یک لحظه روشن شده و مجدداً خاموش می شود. اگر مشکل تصویر از اختلال در  باشد بعد از تعویض آن مشکل تلویزیون برطرف خواهد شد.

سایر دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

در کنار عوامل و شرایطی که گفته شد در بعضی از موارد علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می تواند بسیار پیش پا افتاده تر از آنچه باشد که تصور می کنید. برای مثال یک کابل HDMI خراب و یا بی کیفیت ، اتصال یک حافظه فلش ویروسی به دستگاه ، فعال شدن حالت صرفه جویی در انرژی تلویزیون و یا مشکلات دریافت سیگنال از طرف آنتن می توانند از علل قطع وصل شدن تصویر باشند.

    علت رفتن تصویر تلویزیون

رفتن تصویر تلویزیون به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که مهم ترین آن ها سه مورد زیر هستند:

1- سوختن لامپ تصویر

نور پس زمینه در پنل های ال ای دی توسط لامپ های مخصوص LED تامین می شود. به مرور زمان این لامپ ها مستهلک شده و تعدادی از آن ها می سوزند. در چنین شرایطی نقاطی سیاه و تاریک روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. همچنین احتمال دارد یک ردیف از لامپ ها بسوزد و تصویر تلویزیون به طور کامل قطع گردد.

2- آسیب دیدن پنل

پنل یکی از بخش های مهم تلویزیون است که طول عمر خاصی دارد. چنانچه عمر مفید این بخش به اتمام برسد، یک سری نقاط ابر مانند روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. علاوه بر آن ممکن است علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون به خرابی پنل شناور یا پنل اصلی ارتباط داشته باشد. همچنین احتمال دارد آسیب دیدن برد باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون شود. در این گونه موارد لازم است برای عیب یابی و پیدا کردن ریشه مشکل حتماً از یک متخصص کمک بگیرید.

3- پیکسل سوختگی

پیکسل سوختگی یکی از مشکلات رایجی است که موجب سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود. در این حالت اگر گارانتی دستگاه شما به اتمام نرسیده، می توانید به صورت رایگان برای تعمیر آن اقدام کنید. طبق استانداردهای جهانی خدمات تعمیر رایگان تنها شامل تلویزیون هایی می شود که دارای 3 پیکسل سوخته یا بیشتر باشند.

علل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

1. اشتباهات در اتصال کابل ها

یکی از دلایل اصلی قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ممکن است اشتباهات در اتصال کابل ها باشد. اگر کابل های ویدیو یا صدا به درستی به تلویزیون و دستگاه منبع وصل نشوند، تصویر قطع می شود.

2. اختلال در سیگنال

اختلالات در سیگنال از دلایل دیگری هستند که ممکن است باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شوند. این اختلالات می توانند ناشی از مشکلات در شبکه کابلی یا مشکلات در دیش ها یا آنتن ها باشند.

3. مشکلات در دستگاه منبع

گاهی اوقات تصویر تلویزیون به دلیل مشکلات در دستگاه منبع مانند دی وی دی پلیر یا کنسول بازی باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می شود. این مشکلات ممکن است به علت خرابی یا ناسازگاری با تلویزیون باشند.

4. تنظیمات نادرست

در برخی مواقع، تنظیمات نادرست در منوی تلویزیون می توانند باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شوند. این مشکلات ممکن است به دلیل تغییرات اشتباه در تنظیمات توسط کاربر یا اشتباهاتی در زمان بروزرسانی نرم افزار تلویزیون ایجاد شوند

راه حل ها برای قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

1. بررسی کابل ها

اولین گام برای رفع مشکل تصویر قطع شده تلویزیون، بررسی کابل ها است. اطمینان حاصل کنید که کابل های ویدیو و صدا به درستی و به جاهای مناسب وصل شده اند.

2. بررسی سیگنال

در صورتی که مشکل از سیگنال باشد، باید شبکه کابلی یا دیش ها و آنتن ها را بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر این تجهیزات باشد.

3. بررسی دستگاه منبع

اگر تصویر تلویزیون تنها در حالتی خاص قطع می شود، باید دستگاه منبع را بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعمیر یا تغییر دستگاه باشد.

4. بررسی تنظیمات

نهایتاً، اگر مشکل از تنظیمات تلویزیون باشد، به منوی تنظیمات دستگاه خود بروید و تنظیمات را با دقت بررسی کنید. اگر اشتباهی تغییر کرده اید، آن ها را به حالت اصلی بازگردانید

منبع : youtube.com

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلیل قطعی تلویزیون" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلیل قطعی تلویزیون"، کلیک کنید.