رسمی؛ سرمربی تیم ملی والیبال مشخص شد

رسمی؛ سرمربی تیم ملی والیبال مشخص شد

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی؛ روابط عمومی فدراسیون والیبال در این خصوص نوشت:

پس از چندین ماه مذاکره فدراسیون والیبال ایران با بیش از 20 مربی خارجی مطرح والیبال دنیا برای هدایت تیم ملی والیبال مردان ایران و تشکیل چندین جلسه شورای مشورتی و کمیته فنی برای تعیین شاخصه ها و بررسی گزینه ها که با توجه به معیارهای تعیین شده برای سرمربیگری تیم ملی والیبال کشورمان، در آخرین جلسه کمیته فنی دکتر مرادی سرپرست فدراسیون والیبال اعلام کرد که فدراسیون هدایت تیم ملی والیبال کشورمان را به مربی ای خواهد سپرد که آماده جنگیدن برای استفاده از حداقل شانس ایران برای صعود به المپیک پاریس باشد و با داشتن ذهنی برنده حداقل شانس حضور در المپیک را به حداکثر شانس تبدیل کند. رویای حضور در المپیک حق مردم ایران است و با توجه به اینکه تمامی مربیان مطرح والیبال دنیا در حال حاضر یا تیم دارند و یا به دلایلی نمی توانند با تیم ملی ایران همکاری کنند، براساس شاخص های مطرح شده برای سرمربی تیم ملی والیبال ایران، مربی ای ضمن داشتن انگیزه کافی، دارای دانش فنی، مهارت و تجربه کافی برای هدایت تیم ایران به سوی المپیک پاریس خواهد داشت که در نهایت کمیته فنی رای به انتخاب یکی از دو گزینه آلبرتو جولینی و موریس موتا پایز برزیلی داد.

بر این اساس وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال با در نظر گرفتن دو اولویت موجود، جلسات متعددی را با هر دو گزینه برگزار کرد و در خصوص موارد مختلف از جمله شرایط و برنامه های آن ها به گفت وگو نشست و در نهایت موریس موتا پایز مربی 61 ساله برزیلی-فرانسوی والیبال دنیا را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران در سال 2024 انتخاب کرد و قراردادی برای همکاری وی با فدراسیون والیبال ایران تا پایان المپیک 2024 پاریس را امضا کرد که این قرارداد در صورت رضایت طرفین قابلیت تمدید به صورت 2+2 را خواهد داشت.

موریس موتا پایز مربی برزیلی – فرانسوی تیم ملی والیبال مردان ایران که کار مربیگری را با همکاری و دستیاری رزنده مربی افسانه ای والیبال دنیا آغاز کرد و به همراه فیلیپ بلین دیگر مربی بزرگ والیبال در تیم های ملی فرانسه خوش درخشید و در لیگ فرانسه هم مقابل تیم هایی که هدایت آنها را فیلیپ بلین و تیلیه بر عهده داشتند، اغلب به پیروزی رسید تا کنون هدایت تیم های مختلف والیبال دنیا را به عنوان سرمربی برعهده داشته و عناوین بین المللی گوناگونی را در کارنامه مربیگری خود دارد و با کوله باری از تجربه بین المللی و انگیزه زیاد برای جنگیدن در راه رسیدن به المپیک که اولویت مرادی و فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی بود، به ایران خواهد آمد.

پایز در حال حاضر هدایت یک تیم باشگاهی در اوکراین را برعهده دارد و پس از پایان مسابقات لیگ اوکراین بلافاصله برای برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی والیبال کشورمان راهی ایران خواهد شد.

سرمربی تیم ملی مردان والیبال ایران در سال 2024 را بیشتر بشناسیم

موریس موتا پایز سرمربی برزیلی تیم ملی والیبال مردان ایران، دستیار اول سابق برناردو رزنده پرافتخارترین مربی والیبال دنیا با بیش از دو دهه تجربه در مربی گیری، آموزش و توسعه بازیکنان با استعداد، تبحر خاصی در برنامه ریزی تمرینات، تدریس تکنیک های پیشرفته و رهبری تیم در مسابقات مهم دارد و با تاکید بر ارتقاء عملکرد تیم و ایجاد انگیزه در بازیکنان، مقید به ایجاد برنامه های آموزشی منحصر به فرد و جذاب است و توانسته است با تیم های مختلف موفقیت های بزرگی به دست آورد که مهمترین افتخارات عناوین وی در دنیای مربیگری به شرح زیر است:

دستیار اول فلیپ بلین در تیم ملی والیبال فرانسه در لیگ جهانی 2009
دستیار اول برناردو رزنده (برناردینیو) در تیم ملی والیبال فرانسه 2021
عضو کادر فنی تیم ملی برزیل در مسابقات لیگ جهانی سال های 2011-2013-2014-2015-2016
دستیار اول تیم ملی برزیل در بازی های آزمایشی المپیک لندن در سال 2011 – کسب مدال نقره
دستیار اول تیم ملی برزیل در بازی های پان آمریکن در سال 2015 – کسب مدال طلا
سرمربی تیم ملی والیبال برزیل در بازی های پان آمریکن در سال 2015 – کسب مدال نقره
سرمربی تیم ملی والیبال برزیل در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آمریکای جنوبی در سال 2016 – کسب مدال طلا

افتخارات دوران مربیگری:
مربی تیم ملی برزیل ازسال 2010 تا 2016
حضور در مسابقات لیگ جهانی، بازی های پان آمریکن، جام های پان آمریکن، قهرمانی زیر 23 سال جهان و قهرمانی زیر 23 سال آمریکای جنوبی

سرمربی تیم های لیگ برتری مردان و زنان فرانسه از سال 1999 تا 2014
کسب 18 عنوان در 15 فصل با تیم های والیبال تورز والیبال، پاریس والی و آر سی ویلبون
3 قهرمانی جام حذفی مردان فرانسه
یک قهرمانی جام حذفی زنان فرانسه
8 قهرمانی لیگ برتر مردان فرانسه
یک قهرمانی یورو والی زنان
5 قهرمانی سوپرکاپ مردان
10 دوره حضور در لیگ قهرمانان اروپا

سرمربی در لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های ژاپن
تیم پاناسونیک پنترز در سال های 2016-2020
با کسب 7 عنوان در 4 فصل
یک قهرمانی تریپل کاپ کرو
یک قهرمانی لیگ برتر
3 قهرمانی کیکینی کاپ

سرمربی در لیگ برتر والیبال فرانسه
تیم های تورکویینگ و تی سی ال ام در سال های 2020-2023

سرمربی تیم اپی سنتر پودولیانی در لیگ برتر والیبال اوکراین – 2023 – 2024

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسمی؛ سرمربی تیم ملی والیبال مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسمی؛ سرمربی تیم ملی والیبال مشخص شد"، کلیک کنید.