رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین / عکس

به گزارش ساز ایرانی، گوام نزدیک ترین پایگاه هوایی آمریکا به چین است و رونمایی از یک موشک هایپرسونیک در آن می تواند پیامی در خود پنهان داشته باشد اما به نقل از اوراسین تایمز نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده که این عکس هنگام برنامه تمرینی آشناسازی با سلاح هایپرسونیک گرفته شده است.

رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین / عکس
موشک هایپرسونیک نصب شده روی بی 52 در پایگاه گوام

پروژه ARRW که مخفف (سلاح هواپرتاب واکنش سریع) است، روی پرتابه هایی کار می کند که از یک گلایدر بدون موتور هایپرسونیک و یک بوستر راکتی بزرگ تشکیل می شود. بوستر راکتی پس از رها کردن گلایدر هایپرسونیک سرعت و ارتفاع مناسب را برای آن فراهم می کند. سلاح در انتها مسیر کوتاهی را با مانورپذیری بالا با سرعت هایپرسونیک به سمت هدف طی می کند.

در زمینه ساخت موشک های هایپرسونیک آمریکا از چین عقب مانده است و سعی می کند شکاف تکنولوژیک به وجود آمده را پر کند.

نیروی هوایی آمریکا بین سال های 2021 تا 2022 پنج آزمایش برای بررسی قابلیت های موشک AGM-183 انجام داد. با دو آزمایش ناموفق، یک آزمایش تا حدودی موفق و دو آزمایش موفق، موشک AGM-183 اکنون به گوام رسیده است.

پس از آزمایش های ناکام قرار بر توقف پروژه ساخت موشک بود که در نهایت با تعیین بودجه برای آزمایش های جدید در سال 2024 ادامه پیدا کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین / عکس"، کلیک کنید.