ساکرنت: بازیکنان ایران با قلب شان برنده شدند

ساکرنت در ارزیابی اش از برد ایران برابر ژاپن نوشت بازیکنان ایران با قلبشان جنگیدند و برنده شدند.

به گزارش ساز ایرانی، تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی دو بر یک مقابل ژاپن به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2023 راه یافت و امیدهایش را برای اولین قهرمانی پس از سال 1976 زنده نگه داشت.

ساکرنت در گزارشی درباره این بازی نوشت: «ایران بازیکنانی دارد که در لیگ های برتر اروپایی از جمله انگلیس، ایتالیا و هلند کار می کنند و هرگز تردیدی در مورد استعدادهای آنها وجود ندارد ولی در کنار این استعداد، میل شدید در مواجهه با ناملایمات نیز تاثیر زیادی داشت تا ایران با برتری برابر ژاپن به نیمه نهایی جام ملت های آسیا برسد.

کار دشوار ایران برای شکست دادن ژاپن بدون مهدی طارمی محروم دشوارتر شد. ایران پیش از این صادق محرمی و مجید حسینی را نیز به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بود. بر اساس آنچه در 90 دقیقه در ورزشگاه اجوکیشن سیتی رخ داد، این ایران بود که به نظر می رسید می تواند برنده از زمین خارج شود. حتی زمانی که تیم ملی در دقیقه 28 با گل هیدماسا موریتا عقب افتاد، ناامید نشد و توانست به بازی برگردد.

احتمالا علیرضا بیرانوند پیش خودش فکر می کند و این احساس را دارد که می توانست موقع گل ژاپن بهتر عمل کند و مانع از بازشدن دروازه تیمش شود. شاید قابل درک باشد که ژاپن با توجه به برتری، کمی دفاعی شود اما هرگز عاقلانه نیست که به تیمی مانند ایران این قدر فضا برای فشارآوردن و حمله کردن داد.

آمار نهایی نشان می دهد که ژاپن 58 درصد توپ را در اختیار داشت اما آنچه ایران با 42 درصد مالکیت توپ انجام داد بسیار ارزشمندتر بود. ایران انگیزه و عطش زیادی برای موفقیت و برتری در این دیدار داشت و ژاپن فکرش را هم نمی کرد با چنین تیمی روبه رو شود.

زمانی که سوت پایان بازی به صدا درآمد، احساسات نیمکت ایران به اوج خود رسید که برای برخی به اشک ختم شد. اشک ها به خاطر شادی و آسودگی بود، از کنعانی زادگان که به سادگی روی زمین نشست و آشکارا گریه کرد تا جهانبخش که برای لحظاتی سجده کرد و به دعا پرداخت.

هیچ شکی وجود نداشت که ایران توانایی شکست دادن ژاپن را داشت و همان لحظه ای که جهانبخش توپ را برداشت تا پنالتی را بزند، خیلی ها به برد ایران در این دیدار مطمین شده بودند. صرف نظر از این استعداد، این قلب بازیکنان ایران بود که آنها را برنده این جدال کرد و تفاوت ها را برای ایران رقم زد. به همین خاطر بازیکنان ایران بعد از سوت پایان بازی احساسات بیشتری از خود بروز دادند چون می دانستند تلاش هایشان هدر نرفته است.»

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساکرنت: بازیکنان ایران با قلب شان برنده شدند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساکرنت: بازیکنان ایران با قلب شان برنده شدند"، کلیک کنید.