ظهور ستارگان جدید در تنیس دنیا

ظهور ستارگان جدید در تنیس دنیا

آفتاب نیوز :

تنیس یکی از پرمخاطب ترین رشته های ورزشی جهان است که ورزشکاران آن در رقابت های آزاد بین المللی می توانند شرکت کنند و سطح خود را ارتقا دهند. نواک جوکوویچ تاکنون در صدر جدول تنیسور های برتر جهان بود؛ رافایل نادال و راجر فدرر دیگر اسطوره های این رشته به حساب می آمدند که رکورددار بیشترین قهرمانی در گرند اسلم بودند. جوکوویچ با 24، نادال 22 و فدرر با 20 قهرمانی برترین رکورددار های این رشته هستند.

جوکوویچ در رقابت های اخیر با شانس زیاد قهرمانی و انتظار بالایی که از او وجود داشت، نهایتا تا یک چهارم نهایی صعود کرد. وی با تازگی دچار مصدومیت شدیدی از ناحیه زانو شد که 2 گرند اسلم این فصل و المپیک پاریس را نیز از دست داد. نادال نیز همچنان با مصدومیت پا دست و پنجه نرم می کند و جای او به عنوان پادشاه فصل خاک در رقابت های تنیس خالی است. فدرر هم مدتی است که تنیس حرفه ای فاصله گرفته است.

مسابقات آزاد فرانسه که رقابت های گرند اسلم رولان گاروس نیز نامیده می شود، دومین مسابقه از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس (گرند اسلم) در دنیا و جزو پربیننده ترین مسابقات جهان است. این رویداد از هیجان انگیزترین مسابقات تنیس جهان با بیش از 130 سال قدمت است که هر ساله اوایل خرداد به مدت 2 هفته در شهر پاریس برگزار می شود و شب گذشته به پایان رسید. کارلوس آلکاراس، نفر سوم تنیس جهان در نبرد پایانی این رقابت توانست الکساندر زورف را 3 بر 2 مغلوب خود کند و برای اولین بار فاتح رقابت های رولان گاروس شود.

در دیدار نهایی این مسابقات که یک شنبه شب در ورزشگاه فیلیپ شاتریه شهر پاریس برگزار شد، ستاره 21 ساله اسپانیایی به رغم اینکه با نتیجه 2-1 از حریف آلمانی اش عقب افتاده بود، در نهایت این دیدار را در پنج ست با نتیجه 6-2 سود خود پایان برد تا بعد از اوپن آمریکا 2022 (زمین سخت) و ویمبلدون 2023 (زمین چمن) سومین جام بزرگ دوران حرفه ای اش را در رولان گاروس (زمین خاکی) فتح کند.

در انتهای رقابت های گرند اسلم رولان گاروس، رتبه بندی جهانی تنیس نیز تغییرات جالبی داشت؛ پس از مدت ها جوکوویچ، اسطوره تنیس جهان صدر جدول را برای اولین بار به یانیک سینر، ستاره جوان ایتالیایی سپرد. آلکاراس نیز به جایگاه دوم بازگشت تا 2 نفر برتر تنیس جهان بعد از مدت ها دست خوش تغییر شود.

اعجوبه 21 ساله اسپانیایی اولین مرد تاریخ تنیس لقب گرفت که سه گرند اسلم اول خود را در سه زمین مختلف کسب می کند. عده ای او را جانشین رافایل نادال، اسطوره تنیس جهان و متخصص زمین خاکی می دانند. نادال که در حال حاضر به خاطر مصدومیت های طولانی و بالا رفتن سن و سال از فتح رقابت های زیادی جا مانده، 14 قهرمانی را در گرند اسلم پاریس به ثبت رسانده است.

نکته قابل توجه در پیروزی آلکاراس این بود که او از ناحیه ساعد دست راست مصدومیت داشت و با شک و تردید بسیار به این مسابقات پا گذاشت. وی در خصوص این قهرمانی اظهار داشت: در ماه گذشته با نهایت توان تلاش کردم. مصدومیت مشکلات زیادی برایم ایجاد کرده بود. وقتی به مادرید برگشتم احساس خوبی نداشتم، شک و تردید های زیادی وجود داشت. بدون اینکه بتوانم ساعت های زیادی تمرین کنم به این مسابقات آمدم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظهور ستارگان جدید در تنیس دنیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظهور ستارگان جدید در تنیس دنیا"، کلیک کنید.