وزیر ورزش: اساسنامه مستقل فدراسیون ها بر اساس قوانین داخلی کشور بررسی می شوند

وزیر ورزش: اساسنامه مستقل فدراسیون ها بر اساس قوانین داخلی کشور بررسی می شوند

وزیر ورزش و جوانان گفت: جامعه ورزش با حضور در روز انتخابات در ورزشگاه شیرودی سرنوشت خود را رقم خواهد زد.

به گزارش ساز ایرانی و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی بعد از جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: جامعه ورزش در کنار سایر اقشار مردم عزیز کشور حتما حضور پررنگی در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود رقم خواهند زد. ما به جهت اینکه یک انسجامی در ورزش کشور ایجاد کنیم در روز رای گیری، با رایزنی که با وزارت کشور و فرمانداری تهران انجام دادیم قرار براین شد که یک صندوق مخصوص جامعه ورزش تهران در محل ورزشگاه شهید شیرودی مستقر شود.

وی افزود: طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک می بایست حداقل ماهی یک بار با حضور هیات اجرایی در مقام تصمیم گیری و طبق دستور جلسات مشخص نشستی را برگزار می کنند. رسالت هیات اجرایی این است که درخصوص رویدادهایی که متعلق به کمیته ملی المپیک است تصمیم گیری کند..

وی افزود: این توفیق را داشتیم که در این جلسه حضور داشته باشیم و از نزدیک درجریان اقدامات و تلاش های کمیته ملی المپیک از جمله بحث آماده سازی کاروان کشورمان برای المپیک 2024 پاریس باشیم که در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد. مسیول نظارت بر تیم های ملی در این جلسه گزارشی را از آخرین وضعیت کسب سهمیه و رشته هایی که امکان کسب سهمیه را دارند ارایه داد و ارزیابی اولیه صورت گرفت.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در این جلسه درخصوص سیاست های کمیته ملی المپیک برای بازی های آسیایی ژاپن که کمتر از 4 سال دیگر برگزار خواهد شد و همچنین مسابقات داخل سالن آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می شود صحبت هایی انجام شد. در کنار این درباره سیاست های مشترک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای سال 1403 تصمیماتی گرفته شد. طبق این سیاست ها قرار است در سال آینده یک تفاهم نامه مالی مشترک بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها منعقد شود و کمک های مالی که کمیته و وزارت به فدراسیون ها خواهند داشت به صورت شفاف مشخص خواهد شد.
هاشمی تصریح کرد: طبق این برنامه مشترک از این به بعد طبق پرداختی هایی که انجام می شود نوع انتظاراتی که وزارت و کمیته ملی المپیک از هر فدراسیون خواهند داشت مشخص است و به نوعی این کمک ها دیگر به درستی هزینه خواهد شد و از پراکنده کاری جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین در ادامه صحبت هایش با اشاره به تصمیمات جدید برای تدوین اساسنامه فدراسیون ها خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که هر فدراسیون اساسنامه مستقل خودش را داشته باشد و با توجه به دغدغه هایی بین المللی و همچنین داخلی و مشکلاتی که بعضا سر راه فدراسیون ها قرار می گیرد اساسنامه ها را تدوین کنیم. براساس قوانین داخلی کشور این اساسنامه ها بررسی می شود و در نهایت با همکاری کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها و در حمایت دولت این اساسنامه ها را به تصویب برسانیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: هدف از تشکیل این جلسات این است که خیلی از نگرانی ها و دغدغه هایی که در گذشته برای ورزش کشورمان چالش ساز شده بود و مقام معظم رهبری نیز به این موارد بارها اشاره کرده بودند از جمله بحث اساسنامه فدراسیون ها مرتفع شود. ان شاءالله در سایه همدلی ها می توانیم امیدوار باشیم که ورزش کشور آرامش دارد و در این آرامش است که می توانیم برنامه های خود را عملی کنیم.

کیومرث هاشمی همچنین درخصوص برنامه درنظر گرفته شده برای انتخابات پیش روی کشور اظهار داشت: جامعه ورزش در کنار سایر اقشار مردم عزیز کشور حتما حضور پررنگی در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود رقم خواهند زد. ما به جهت اینکه یک انسجامی در ورزش کشور ایجاد کنیم در روز رای گیری، با رایزنی که با وزارت کشور و فرمانداری تهران انجام دادیم قرار براین شد که یک صندوق مخصوص جامعه ورزش تهران در محل ورزشگاه شهید شیرودی مستقر شود. به همین جهت از آحاد جامعه ورزش درخواست می کنیم که روز جمعه 11 اسفندماه در این ورزشگاه حضور بهم رسانند و بتوانیم به وظیفه و رسالت اصلی خودمان عمل کنیم.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر ورزش: اساسنامه مستقل فدراسیون ها بر اساس قوانین داخلی کشور بررسی می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر ورزش: اساسنامه مستقل فدراسیون ها بر اساس قوانین داخلی کشور بررسی می شوند"، کلیک کنید.