24 میلیون نهال در استان ایلام کاشت می شود – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

24 میلیون نهال در استان ایلام کاشت می شود - خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ساز ایرانی، حسن بهرام نیا ظهر یکشنبه در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی در خصوص فرمان مقام معظم رهبری در خصوص کاشت یک میلیارد نهال در کل کشور طی چهار سال، گفت: در این طرح یک میلیارد نهال در کل کشور کاشت و تولید می شود که سهم استان ایلام در این طرح کاشت 24 میلیون نهال است که تاکنون 6 میلیون نهال کاشت شده است.

وی افزود: طرح کاشت یک میلیارد نهال در کل کشور از اقدامات خوبی است که توسط مقام معظم رهبری دستور آن صادر شد که در حفظ محیط زیست، جلوگیری از وقوع گرد و غبار، تنوع در روح و روان انسان ها، جابجایی توده های هوا موثر و از سویی گردشگران از سایه این نهال ها استفاده می کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با تاکید بر مردم پایه بودن طرح کاشت 24 میلیون نهال در استان، تاکید کرد: ضرورت دارد این طرح مردم پایه باشد و خود مردم در کاشت، صیانت و نگهداری از نهال ها مشارکت داشته باشند چراکه هر طرحی مردم در آن مشارکت داشته اند موفقیت در آن طرح بیشتر است.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: همانطور که تاکید کردیم از مجموع 13 کیلومتر حد فاصل پل زایر تا میدان اربعین، 7 کیلومتر آن نهالکاری شد که پس از عملیات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان، مابقی طرح تکمیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: ایلام به واسطه اربعین، 3میلیون و 600 هزار زایر در اربعین و در طول سال 10 میلیون زایر از استان تردد می کنند و این میزان تردد ظرفیتی برای توسعه و رونق اقتصادی استان است.

نماینده عالی دولت در استان در خصوص اسکان زوار در پارک چغاسبز شهر ایلام، اضافه کرد: سال گذشته 6 هزار زایر و امسال بیش از 20 هزار زایر در مجموعه چغاسبز اسکان یافتند و در سال جدید با در نظر گرفتن اعتباراتی مجموعه چغاسبز تجهیز می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "24 میلیون نهال در استان ایلام کاشت می شود – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "24 میلیون نهال در استان ایلام کاشت می شود – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.