900 خانواده اصفهانی صاحب خانه شدند/تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید

به گزارش ساز ایرانی از اصفهان، روح الله اکبری، روز چهارشنبه در مراسم جشن دهه فجر و واگذاری زمین به خانواده های چهار فرزندی در شهر بهارستان اظهار کرد: دولت سیزدهم در ارتباط با مسکن به عنوان کالای اساسی خانواده ها اقدامات و طرح های حمایتی مناسبی داشته است و در قالب طرح بزرگ جهش تولید مسکن تاکنون 56 هزار هکتار زمین در کشور تامین کرده و 31 هزار هکتار اراضی آن نیز در دست اجرا است.

وی افزود: تامین مسکن در قالب طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده از دیگر طرح های مناسب در زمینه تامین مسکن است که مشوقی برای فرزنددار شدن نیز هست چراکه یک کشور بدون جمعیت مناسب و جوان معنایی ندارد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هر کشوری برای آبادانی نیاز به جمعیت جوان، پویا و فعال دارد، گفت: در چنین کشوری است که موضوع اشتغال، توسعه و پیشرفت معنا دارد، اگر جمعیت کشور ما به سمت جوانی نرود 200 سال طول می کشد تا از هرم پیری جمعیت خارج شویم.

وی گفت: تاکنون 38 هزار زمین تقدیم واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت شده است و تا پایان سال به رقم 70 هزار خواهیم رسید.

در ادامه سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران نیز اظهار کرد: شهر بهارستان از اولین شهرهایی بود که در کنار نسل شهرهایی جدید در کشور همچون پردیس و پرند، مهستان و غیره شکل به زیبایی گرفت.

وی با بیان اینکه در پویشی که به دست دولت و مقام عالی وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است، تاکنون دو پویش در قالب طرح جوانی جمعیت انجام شده است، گفت: در پویش سوم که «مهدوی» نام دارد، مفتخریم در بهارستان نخستین واگذاری مسکن در طرح جوانی جمعیت انجام و 464 خانوار صاحب زمین می شوند که امروز به شکل نمادین ارایه واحدها به خانواده شهدا انجام می شود.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در کنار نهضت ملی مسکن، طرح جوانی جمعیت در قالب پویش های مختلف در حال انجام است، تاکید کرد: شهر بهارستان از سال 68 تاسیس شد و اکنون 110 هزار نفر جمعیت دارد، در این شهر 30 هزار واحد مسکونی ساخته شده که 12 هزار واحد آن در قالب طرح های حمایتی دولت های پیشین مانند مسکن ساز ایرانی بوده است.

وی اضافه کرد: معادل تاسیس واحد در شهر بهارستان از ابتدا در حال تاسیس یا آغاز ساخت واحد مسکونی هستیم، در شرکت عمران شهرهای جدید و 19 هزار واحد مسکونی را تامین زمین کردیم و 14 هزار واحد کلید خورده است.

غفوری ادامه داد: از پروژه های مهم بهارستان متروی این شهر است که تاکنون 52 درصد پیشرفت داشته و باید روش های تامین منابع مالی آن را تغییر دهیم تا در موعد مقرر بهره برداری شود.

وی گفت: از سوی وزارت بهداشت طرح بیمارستان بهارستان تغییراتی داشته است و امیدواریم بتوانیم مکان مناسب مردم با خدمات روبنایی و زیربنایی مناسب فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم حمیدرضا رحیمی مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان اظهار کرد: به برکت مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) و ایام الله دهه فجر و در قالب قانون حمایت از خانواده و طرح جوانی جمعیت 232 پلاک برای 464 خانواده دارای چهار فرزند کمتر از 20 سال در سال 1402 زمین یا واحد مسکونی به شکل رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی با اشاره به جلسات متعدد در شورای مسکن استان در این ارتباط، افزود: ما بالغ بر 150 هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن داشتیم که 50 هزار پرونده بررسی شد و در نهایت 19 هزار واحد را تامین زمین کردیم.

نخستین واگذاری زمین برای متقاضیان طرح جوانی جمعیت

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان با بیان اینکه نخستین واگذاری زمین برای متقاضیان طرح جوانی جمعیت را امروز شاهد خواهیم بود، بیان کرد: امروز تخصیص زمین و قرعه کشی تعیین پلاک برای 10 خانوار از میان خانواده شهدا به شکل نمادین انجام می شوود.

وی با بیان اینکه هر پلاک به دو خانواده واگذار می شود، ادامه داد: سایر خانواده های متقاضی تا یک هفته پس از 22 بهمن فرصت دارند تا به معرفی خانواده دوم در تقسیم پلاک مسکونی خود بپردازند و در غیر این صورت خانواده دوم به روش قرعه کشی انتخاب می شود تا واگذاری 232 پلاک برای این خانواده های چهارنفری انجام شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان با بیان اینکه در مرحله بعد تخصیص زمین و واحد با خانواده های سه فرزندی انجام می شود، گفت: بالغ بر سه هزار ثبت نام نیز در این گروه داشتیم و لازم است مدیریت استان و وزارتخانه در این ارتباط برنامه ریزی خواهند کرد و امیدواریم پاسخگوی آنها نیز باشیم.

وی تاکید کرد: 700 خانوار دارای چهار فرزند برای دریافت زمین در شهر بهارستان در قالب طرح جوانی جمعیت ثبت نام کردند که امروز 464 خانواده در این مراسم حضور دارند و آمار در حال اضافه شدن است.

متروی بهارستان 52 درصد پیشرفت دارد

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرکت عمران شهر بهارستان پروژه های خوبی در دست اجرا و آغاز داریم، گفت: سه مدرسه 12 کلاسه و پارک محلی است که با اعتبار 88 میلیارد تومان اجرا می شود، گفت: 6 پروژه دیگر شامل مدرسه، روشنایی بلوار و مسجد در دست مناقصه داریم که تا پایان سال پیمانکار تعیین تکلیف و مناقصه برگزاری می شود.

900 خانواده اصفهانی صاحب خانه شدند/تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید

وی با اشاره به دو پروژه مهم مورد مطالبه مردم بهارستان گفت: در حال حاضر متروی بهارستان 52 درصد پیشرفت دارد و 97 درصد عملیات زیرسازی آن انجام شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان ادامه داد: همچنین زمین پروژه بیمارستان بهارستان تعیین تکلیف شده است و عملیات اجرایی آن امروز آغاز می شود که این مورد نیز جزو مطالبات مردم و مورد پیگیری استاندار اصفهان و نماینده مجلس بوده است.

تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید در اصفهان

در ادامه این مراسم علیرضا قاری قرآن اظهار کرد: امروز در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، واحدهای مسکونی به 900 خانواده در طرح جوانی جمعیت به خانواده های دارای چهار فرزند و بیشتر تقدیم می شود.

وی افزود: بدین ترتیب 464 خانواده در قالب 322 پلاک امروز در شهر بهارستان صاحب زمین شدند و 377 پلاک زمین نیز به سایر خانواده های دارای چهار فرزند در 9 شهر دیگر از جمله ورزنه، هرند، فریدونشهر، فریدن، خوانسار و نایین و غیره اهدا 59 پلاک نیز در فولادشهر تقدیم این خانواده ها می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: در طرح جوانی جمعیت 12 هزار و 600 نفر در استان اصفهان در قالب خانواده های 4 فرزندی و سه فرزندی ثبت نام کردند که بیشتر آنها در کلان شهر اصفهان هستند.

قاری قرآن با اشاره به اینکه دو هزار 800 پلاک در مرحله قبلی در اختیار مردم قرار گرفت، گفت: بر این اساس پیش بینی ما این است 90 درصد افراد احراز شرایط شوند؛ با توجه به تصمیم شورای مسکن به هر دو خانواده یک پلاک 200 متری تقدیم می شود و تا چهار طبقه امکان ساخت دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ابراز کرد: در شورای مسکن استان تصمیم گرفتیم تا زمینی که برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده بود را برای طرح جوانی جمعیت اختصاص داده شود و نقشه های قبلی نیز اصلاح شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به حجم بالای ثبت نام در استان اصفهان و اینکه حدود 40 هزار نفر نسبت به برنامه اولیه، مازاد بر ظرفیت ثبت نام شد، تاکید کرد: دغدغه های ما تامین 40 هزار واحد مسکونی خارج از بهارستان و شاهین شهر است در قالب چند شهرک یا شهر جدید در مرحله مطالعه قرار دارد و تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

همچنین سیدرضا مرتضوی ااستاندار اصفهان، در این مراسم اظهار کرد: پیش از انقلاب بسیاری از شاخص های مرتبط با زندگی مردم نسبت به متوسط جهانی و حتی کشورهای غیر پبشرفته ذلت بار و در حد بسیار پایینی بود.

900 خانواده اصفهانی صاحب خانه شدند/تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید

وی با بیان اینکه ایران امروزه در حوزه پزشکی و سلامت جزو برترین کشورهای دنیا است، گفت: در بیمارستان منطقه زینبیه اصفهان سال گذشته یک هزار نفر گردشگر درمانی داشتیم.

امروزه در حوزه نظامی در بسیاری از حوزه های نظامی جزو چند کشور برتر دنیا هسیتم و این در حایل است که زمان جنگ امکان تامین سیم خاردار، چکمه و اسلحه را نداشتیم.

بازگشت 500 واحد صنعتی اصفهان به چرخه تولید

مرتضوی با اشاره به اینکه حدود 500 واحد صنعتی در استان اصفهان که از مسیر تولید خارج شده بود، در دو سال گذشته به چرخه تولید بازگشت، گفت: طرح توسعه یک هزار و 740 واحد صنعتی اصفهان اجرا شده است.

وی ادامه داد: انتقال آب از دریای عمان در قالب 28 جبهه کاری در حال انجام است و ظرف یک سال 500 کیلومتر از خط یک هزار کیلومتری انجام شده است اما دشمن اجازه نمی دهد اخبار امید آفرین به گوش مردم برسد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن و قانون جهش تولید نیز اتفاقات خوبی رخ داده است، گفت: در استان اصفهان تاکنون چند مرحله واگذاری زمین برای خانواده های دارای سه و چهار فرزند اتفاق افتاده است و در مسیر تامین زمین قرار داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "900 خانواده اصفهانی صاحب خانه شدند/تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "900 خانواده اصفهانی صاحب خانه شدند/تامین 40 هزار واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید"، کلیک کنید.